dopravní optimalizace ve vybraných lokalitách středočeského kraje 

Počínaje platností nových jízdních řádů od 1. 12. 2024 budou na základě požadavků obcí, měst a cestujících a dále s ohledem na přepravní vazby a využití nabídky na jednotlivých trasách realizovány dopravní opatření, která zahrnou i komplexnější úpravu linkového vedení a tím změny časových poloh či nabídky přepravních relací v rámci širšího území. 

  

úprava linkového vedení na Hořešovicku

      389, 588, 589 (informace budou postupně doplňovány i v závislosti na projednávání s Ústeckým krajem)

Prodloužení linky PID 389 o úsek Louny – Chomutov, v daném úseku nahradí linku DÚK 701. Linka DÚK 701 v úseku Žerotín – Louny nahrazena prodlouženou linkou PID 589.  Většina spojů linky 589 vedena přímo z/do Prahy (přímé spoje linek 389+589). Obsluha obce Líský v rámci spojení do Pozdně zajištěna linkou 588.

  • zrychlení spojení Panenský Týnec – Chomutov 
  • většina spojů v relaci Praha - Chomutov zajištěna kapacitními autobusy délky 15 metrů 
  • rozšíření provozu Louny – Postoloprty – Chomutov v okrajových časech 
  • zavedení přímých spojení Postoloprty – Praha,  z Žerotína, Hříškova a okolí do Slaného a Zichovce a Bílichova do Loun

  

navýšení nabídky v relaci Nádraží Veleslavín – Kladno

      300, 330, 399

Z důvodu vysoké přepravní poptávky na linky 300 a 399 nasazeny výhradně kapacitní kloubové vozy, zároveň mírné navýšení počtu spojů dopoledne a na lince 300 i večerním období. Linka 330 nadále bude plnit posilovou roli se standardními vozy s provozem jen ve špičkách pracovních dní.

Oblast Libušína a Smečna místo dnešní linky 399 zajistí nově linka 300.

   

  změna dopravního konceptu v okolí dálnice D8 

      413, 466, 617, 646, 650, 856 (informace budou postupně doplňovány)

Vybrané regionální linky budou disponovat návaznostmi na linku 413 Praha – Litoměřice v zastávce Nová Ves,rozc. – nově Nová Ves,u dálnice.  V této zastávce budou prodlouženy a zpevněny nástupní hrany pro zajištění komfortních přestupů.

Posílení exponovaného spojení Kralupy n.Vlt. – Mělník a zavedení nových přímých spojení změnou trasy linek 466 646.

Linka 617 vedena v trase Roudnice n. L. – Černouček – Nová Ves – Velvary – Slaný – Kladno, a zajistí tak nová mezikrajská spojení.

Díky časové koordinaci spojů včetně garantovaného čekání mezi linkami 413617 646 budou veřejnou dopravou nově zajištěná rychglá spojení Mělníku s Velvary i Slaným, Slaný a Kladno s pražskými Letňany či Černoučkem, Veltrusy s Velvary i Litoměřicemi.

Společně s novými přímými spojeními tak dojde k výraznému zlepšení regionální veřejné dopravy v této oblasti.

Místní a školní vazby Nelahozevsi (doposud zajišťované linkou 617) zajistí linka 856 prodloužená z Kralup n. Vlt. přes Veltrusy a Nelahozeves do Velvar. Tato linka také výhledově umožní obsluhu části Velvar Velká Bučina a zástavby v ulici Pod Strání v Nelahozevsi. 

 

spojení Kladno – Slaný 

      650

V rámci posílení spojení Kladno - Slaný přes Smečno dochází k prodloužení linky 650 ze Slaného do Kladna, vznikne tak zcela nové přímé spojení Kladno – Smečno – Litoměřice.

 

spojení Hořovice - Dobříš

      639

V rámci posílení spojení Hořovice – Dobříš dochází k zavedení víkendového provozu linky 639 přes Brdy až na Dobříš. Zároveň dochází k mírnému zvýšení počtu přímých spojů Hořovice - Dobříš v pracovních dnech.